بلاگ

بهترین روش تبلیغات برای جذب مشتری

تصویر

مقدمه‌ای بر اصول تبلیغات برای جذب مشتری

در حالی که بسیاری فکر می‌كنند كه محتوا همانند يك غول چراغ جادو باید بسيار سريع بر اقدامات کاربر تأثیر بگذارد، اما حقيقت آن است كه بازاریابی محتوایی یک فرآیند طولانی است و واکنش زنجیره‌ای حاصل ( از مراحل اولیه تا تبدیل شدن به مشتري) ممکن است مدتی طول بکشد. به همين دليل آگاهي از بهترين روش تبليغات براي جذب مشتري مي‌تواند در اين مسير بسيار كمك‌كننده باشد. در اين مقاله به بررسي مهم‌ترین استراتژی‌ها در این حوزه می‌پردازیم. آپدیت

 

بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO)

بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا سئو یکی از موثرترین راه‌ها برای دستیابی به مخاطب هدف شماست. این فرآیند که یکی از بهترین روش تبلیغات برای جذب مشتری است، شامل بهبود رتبه‌ی سایت در نتایج جستجو برای کلمات و عبارات خاص است و به مخاطبان کمک می‌کند تا زمانی که به‌دنبال کالا، خدمات یا اطلاعات هستند، موارد مرتبط‌تر را پیدا کنند.

البته باید در نظر داشته باشید که 75٪ از افراد وقتی از موتورهای جستجو مانند گوگل استفاده می‌کنند، از صفحه‌ی اول نتایج عبور نمی‌کنند. این بدان معناست که برای جذب ترافیک باید سعی کنید در نتایج صفحه‌ی اول، نمایش داده شوید.

چند مرحله‌ی کلیدی وجود دارد که باید برای شروع سئو و ایجاد سرنخ انجام دهید که عبارتند از:

انتخاب کلمات کلیدی

در طرح‌ریزی یک استراتژی سئو، انتخاب کلمات کلیدی از مهم‌ترین مراحل است. اولین گام در تحقیق کلمات کلیدی این است که از طریق بارش فکری فهرستی از کلمات کلیدی ممکن را به‌دست بیاورید.

همچنین باید هدف خود را انتخاب و مشخص کنید که آیا به‌دنبال کلمات کلیدی طولانی (Long Tail Keywords) حاوی سه کلمه یا بیشتر هستید، یا کلمات کلیدی کوتاه اما پر ترافیک را مد نظر دارید.

کلمات کلیدی طولانی گزینه‌ی بسیار بهتری نسبت به کلمات کلیدی کوتاه و گسترده هستند زیرا هدف جستجوی واضح‌تری را نشان می‌دهند. کاربران زمانی که نتایج خاصی می‌خواهند، جستجوهای خاصی را انجام می‌دهند و این به این معنا است که کسب‌و‌کار شما به احتمال زیاد برای چیزی که به‌دنبال آن هستند، مناسب است. به‌عبارتی شما می‌توانید روی کلمات کلیدی طولانی تمرکز کنید زیرا رقابت کمتری در آن‌ها وجود دارد. از آنجایی‌که این کلمات کلیدی خاص‌تر هستند، کسب‌و‌کارهای کمتری از آن‌ها استفاده می‌کنند. این کار باعث می‌شود کسب‌و‌کار شما برای آن کلمات کلیدی، رتبه‌ی بالاتری کسب کند.

شما می‌توانید از ابزارهای رایگان مختلفی استفاده کنید تا بفهمید کدام کلمات کلیدی برای استراتژی شما بهترین هستند. یکی از محبوب ترین گزینه ها افزونه کروم به نام Keywords Everywhere است. این ابزار حجم جستجو و سطح رقابت را برای هر کلمه‌ی کلیدی مشخصی نشان می‌دهد که می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر کمک کند.

 

بهینه‌سازی

سئو یک فرآیند مداوم است و مراحل زیادی وجود دارد که باید برای تقویت حضور خود در موتورهای جستجو آن‌ها را انجام دهید. با این حال، برخی از عناصر تأثیر بیشتری نسبت به سایرین دارند. از جمله مهم‌ترین کار‌هایی که در سئو انجام می‌شود شامل موارد زیر است:

·       سئوی داخلی (On-Page)

·       سئوی خارجی و لینک‌سازی (Off-Page)

·       سئوی تکنیکال

 

تجربه‌ی کاربری

وب‌سایت شما باید یک تجربه‌ی کاربری مثبت ارائه دهد. تجربه‌ی کاربری بر میزان زمانی که بازدیدکنندگان مایل هستند تا در سایت شما سپری کنند، تأثیر می‌گذارد و شامل سرعت سایت و طراحی آن می‌شود.

 

استفاده از تبلیغات گوگل

استفاده از تبلیغات گوگل (Google ads)

گوگل ادز به شما امکان می‌دهد تا تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) را از طریق قدرتمند‌ترین موتور جستجوی جهان اجرا کنید. از جمله دلایلی که می‌توان تبلیغات گوگلی را به‌عنوان بهترین روش تبلیغات برای جذب مشتری معرفی کرد، موارد زیر هستند:

1) مدیریت کمپین آسان

ساخت کمپین جدید، تطبیق آن با مخاطبان هدف و سازمان‌دهی هزینه‌های تبلیغاتی از طریق گوگل ادز آسان است. اگرچه برای مدیریت آن نیاز به دانش فنی وجود دارد.

2) هدف‌گذاری کلمات کلیدی

همه‌ی ما می‌دانیم که کلمات کلیدی چیست، اما این بدان معنا نیست که یافتن آن‌ها کار آسانی است. با تست‌های A/B می‌توانید ایده‌های کمپین بازاریابی خود را در لحظه، شبیه‌سازی و آزمایش کنید. به‌عبارتی کافی است فهرستی از کلمات کلیدی را امتحان کنید و ببینید چه استراتژی‌ای برای شما بهتر عمل می‌کند.

3) ایجاد تبلیغات هدفمند

کلمات کلیدی تنها چیزی نیستند که می‌توان برای تبلیغات هدفمند، مد نظر قرار داد. گوگل ادز به شما این امکان را می‌دهد که تبلیغات خود را فقط برای یک مخاطب خاص، هدف قرار دهید. مخاطبان بر اساس عوامل جمعیت شناختی، علایق خاص و هدف جستجو گروه‌بندی می‌شوند. از طرفی می‌توانید با توجه به موارد زیر دسته‌بندی را انجام دهید:

  • مخاطبان در یک گروه سنی خاص
  • افراد در یک مکان خاص
  • کاربرانی که قبلاً وارد وب‌سایت شما شده‌اند
  • مخاطبانی که از شما خرید کرده‌اند
  • مخاطبان متاهل، مجرد و ...

 

4) مقیاس‌پذیری

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که دیجیتال مارکتر‌ها با آن مواجه هستند، مقیاس‌پذیری است. همانطور که بودجه افزایش می‌یابد و کمپین بازاریابی دیجیتال کسب‌و‌کار شما رشد می‌کند، احتمال اشتباه در داده‌های نهایی نیز زیاد خواهد شد. به‌همین دلیل مقیاس‌پذیری بسیار اهمیت می‌یابد. تجزیه و تحلیل، تشخیص روند در کمپین‌ها و اقدام روی آن‌ها را آسان می‌کند.

 

اتخاذ رویکرد چند لایه

وقتی از دنیس سینلنیکوف (Denis Sinelnikov) که یکی از متخصصان رسانه است پرسیده شد که بهترین روش تبلیغات برای جذب مشتری چیست؟ این‌گونه پاسخ داد:

«تحقیقات گسترده در مورد کلمات کلیدی، بهینه‌سازی هر چه بیشتر صفحات در موتور‌های جستجو (SEO)، از طرفی دیگر تولید هدفمند ویدئو و فراخوانی مخاطبان برای اقدامات مد نظر در هر پست، منجر به افزایش جذب مشتری می‌شود. ما می‌دانیم که مشتریان بالقوه به چه چیزی علاقه دارند و همان را در اختیارشان قرار می‌دهیم. دارا بودن یک رویکرد بازاریابی چندلایه به ما امکان می‌دهد تا بیشترین ترافیک و سرنخ (لید) را جذب کنیم».

 

استفاده از محتوای ویدئویی

مدیسون گورن (Madison Gorn) از متخصصان آژانس مدی گرل (Maddie Girl Marketing) معتقد است که بهترین روش تبلیغات برای جذب مشتری این شرکت، استفاده از محتوای ویدیویی بوده است. محتوای ویدیویی راهی برای ایجاد اعتماد در مخاطبان، اشتراک‌گذاری پیام (در زمینه‌ی محصول یا خدمات) و افزایش تعامل است. این عمل به‌طور فعال در این آژانس منجر به افزایش بازگشت سرمایه شده است.

 

گوش دادن فعال به صدای مشتری

دیان پاپوویچ (Dejan Popovic) از جمله افرادی است که در یک استودیو مشهور به‌نام PopArt فعالیت می‌کند. او معتقد است که در ایجاد سرنخ، محتوا صرفاً یک گام نهایی در مسیر است. محتوای ارزشمند و جذابی که در نهایت به‌دست مخاطب می‌رسد، در نتیجه‌ی تحقیقات گسترده و عمیق، برنامه‌ریزی، تجزیه و تحلیل و تست A/B به‌دست می‌آید.

بنابراین بهترین روش تبلیغات برای جذب مشتری این است که از طریق نظرسنجی‌ها و گوش دادن به بازخورد مشتری، بیاموزید که چه چیزی باعث عدم جذب مشتری می‌شود. در حقیقت محتوای ساخته شده بر اساس صدای مشتری، در تبدیل سرنخ‌ها تاثیر بیشتری دارد.

مقالات مرتبط

بهترین روش تبلیغات برای جذب مشتری

بهترین روش تبلیغات برای جذب مشتری

اگرچه که این روز‌ها روش‌های مختلفی برای معرفی محصولات یا خدمات وجود دارند، یافتن بهترین روش تبلیغات برای جذب مشتری بسیار اهمیت می‌یابد. در این مقاله با ما همراه باشید.

ارسال دیدگاه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

درج نظر
نظر با موفقیت ثبت گردید.

بخش نظرات کاربران

ساناز محمدی
milad

1403/04/31 - 2:14

سلام خوبی ؟

ساناز محمدی
وارد نشده

1403/04/31 - 2:14

test by test